Rozhodli jste se pro stavbu automatické posuvné brány svépomocí? Určitě vám přijde vhod pár důležitých informaci a rad, jak stavbu úspěšně zvládnout. Posuvné brány jsou tvořeny jedním křídlem a dle způsobu jeho uchycení a pohybu se dělí na dva hlavní typy:

Pojezdové brány (kolejové posuvné brány)

pohyb této brány je realizován po kolejnici, která je zabudovaná v terénu. Křídlo se pak pohybuje za pomoci koleček nasazených na této zabudované kolejnici.

Pro realizaci pojezdové brány budete potřebovat:

  • Samotné křídlo posuvné brány
  • Pohon brány a lištu – pohon vyvíjí sílu, kterou prostřednictvím lišty předává křídlu brány a způsobuje tak pohyb křídla po kolejnici.
  • Dojezdové kapsy, dorazy a úchyty – toto příslušenství slouží pro stabilizaci křídla posuvné brány

phoca_thumb_l_pa310005

U pojezdové brány je vždy nutné počítat s tím, že bude třeba zasahovat do terénu – umístění kolejnice. Dále nesmíte zapomenout na pravidelnou údržbu kolejnice pro zabezpečení plynulého posuvu brány.

Potřebné komponenty pro stavbu posuvné brány naleznete v našem elektronickém obchodě www.i-pohony.cz, kde vám také rádi poradíme s výběrem.

Samonosné posuvné brány

Na rozdíl od pojezdových bran jsou samonosné brány instalovány nad terénem a nedochází tak ke kontaktu křídla s terénem. Z toho vyplývá, že odpadá nutnost zásahu do terénu z důvodu umístění kolejnice.

Pro realizaci samonosné posuvné brány budete potřebovat:

  • Křídlo samonosné brány
  • Pohon brány
  • Pojezdové vozíky

phoca_thumb_l_p7240001

Výhodou samonosné brány jsou především její tichý chod a nízké nároky na údržbu.